सोमवार, जेष्ठ २८, २०८१

५ बर्षिय बालिका सानै उमेरमा जे’लमा ,का’रागारबाटै जान्छिन बिद्यालय

५ बर्षिय बालिका सानै उमेरमा जे’लमा ,का’रागारबाटै जान्छिन बिद्यालय

सुन्दा पनि अ च,म्म अनि दु,ख,द घ,ट,ना

५ बर्षिय बालिका सानै उमेरमा जे’लमा छिन , उनी जान्छिन का’रागा,रबाटै बिद्यालय यो घटना गुल्मी जिल्लाको हो ।

 

यी सानि नानिको नाम हो बिबिका पुन । ििबबिका १ बर्षको हुदा यी नानिको आमा ज्या,न मु’द्दामा जे’ल चलान भए । त्यस प,श्चा,त आमाछोरी जे,लमै जिवन बिताईरहेका छन । अहिलेसम्म पनि आफ्नि आमासगै उनी जे’लमै छिन् । यी सानि बालिकाको उमेर भनेको साथिसङ्गि दिदिभाई आमाबुवासग हास्दै खेल्दै गर्ने उमेर हो ।तर दु,र्भा,ग्य यस्तो भयो कि यी सानि नानि अहिले जे,लमा छिन् ।अहिले बिबिका न,र्स,रिमा अध्ययनरत छिन् ।यसरी आफ्नै आमासग जे,लमै बसेकि बिबिकालाई विभिन्न सं,स्था र आ,फन्तले आफ्नो घरमा लगेर पढाउछु भनेपनि आमाले आफ्नो छोरी बिना एकै प,ल पनि बा,च्न नसक्ने बताए छिन । उनी आमासगै छिन् । बिहान बेलुकि जिल्ला का,रा,गा,र बाट नै उनलाई स्कुल जाने ल्याउने व्य,वस्था गरिएको हो ।

 

सबैकि प्यारि भएकि बिबिकालाई गुल्मि जिल्ला रेसुङ्गा नगरपालिकाका मेयर डिल्लिराज भुसालले अभिभावकको भुमिका निर्वाह गर्दै जेलबाटै पढाइदिने व्यवस्था मिलाइदिनु भएको हो । जे,ल,भित्र भएका सबै कै,दि,हरुले बिबिका हामी सबैको छोरी हुन् भन्दै सबै रो,ए,को हामिले देख्यौ र बिबिका प्रतिको अ,था,हा प्रे,म अनि स्नेह देख्यौ

यो पनि पढ्नुहोस

मोरङको धनपालथान गाउँपालिका–४ की ३५ वर्षीया जानकीदेवी मु,खि,याले पालेको हाँस घरबाटै ह,रा,य पछि खोजतलासी गरे । त्यस क्र,ममा छिमेकीसँग उनको वि,वा,द भयो । हराएको हाँस भे,टिसकेकी जानकीदेवी भने त्यसको तीन दिनपछि घरनजिकको खेतमा मृ,त फे,ला परेकी छन् ।

 

घरबाट लगभग ५० मिटर दूरीको धान रोपाइँ भइसकेको र पानी जमेको खेतमा आइतबार राति १० बजेतिर उनको श,व भे,टिएको मोरङ प्रहरीका प्रवक्ता डिएसपी दीपक श्रेष्ठले जानकारी दिए । उनका अनुसार परिवारकै सदस्यले पानी जमेको खेतमा मृ,त फे,ला पारेपछि प्रहरीलाई घ,टनाका बारेमा जानकारी गराएका हुन् ।

घरमा निस्किएको केही बे,रमा आँखाको डि,लमा साधारण चो,ट रहेको र मुखबाट फिँ,ज तथा नाकाबाट र,ग,त बगिरहेको अवस्थामा जानकीदेवी मृ,त फे,ला परेको डीएसपी श्रेष्ठको भनाइ छ । प्रहरीलाई खबर गर्नुअघि परिवारका सदस्य एवं छिमेकीले उनको शव घटनास्थलबाट उठाएर घरमा ल्याएर राखेका थिए ।

प्रहरीका अनुसार श,व पो,स्ट,मा,र्टमका लागि विराटनगरस्थित को,सी अस्पताल ल्याइए पनि मृ,त्युको का,र,ण खु,ल्न सकिरहेको छैन । पो,स्ट,मा,र्टम रि,पो,र्ट प्राप्त भइसकेपछि मृ,त्युको कारण प्र,ष्ट हुने जानकारी डिएसपी श्रेष्ठले दिए ।

धान रोपिएको र पानी जमेको खेतमा श,व भे,टिएपछि जानकीदेवीसँग वि,वा,द गर्ने तीन जनालाई प्रहरीले नि,य,न्त्रणमा लिएर सोधपुछ गर्दै घ,ट,ना,को अनुसन्धान थालेको छ । जानकीदेवीसँग वि,वा,द गर्ने छिमेकीहरु ३६ वर्षीया अनरवती मु,खि,या, ५५ वर्षीय भु,टा,ई मु,खि,या र उनकी श्रीमती सती मु,खि,या,लाई इलाका प्र,हरी कार्यालय रङ्गेलीका प्र,ह,री नि,री,क्षक अनमोल खड्का ने,तृ,त्वको टो,लीले नि य,न्त्रणमा लिएको हो ।

© 2024 Classic Nepali सर्वाधिकार सुरक्षित Site By : Himal Creation || सूचना विभाग दर्ता नम्बर= 1765/076-77